HAVA FİLTRELEME SİSTEMLERİ VE ÖNEMİ

HAVA FİLTRELEME SİSTEMLERİ VE ÖNEMİ

 

               Havalandırma; solunan ya da maddesel olarak solunmayan havanın yenilenmesi işlemidir. Örneğin en basitinden akvaryum hava filtresinden, araç motoru ya da endüstriyel makinelerdeki hava filtrelerine kadar uzanan geniş bir alanı kapsar. Hangi filtre sistemi kullanılırsa kullanılsın şu üç temel kriter esas alınır: Sıcaklık, havanın hızı ve havanın temizliği. Atmosfer ortamında insan dışındaki diğer canlı habitatının kirliliği fazla söz konusu değildir.

Hava kirliliğine, insan kaynaklı kirler büyük oranda sebep olmaktadır. Bunların çoğunluğu ise insan yapımı makinelerdir. Bu nedenle iş ve iş dışı ortamların filtrelemeyle havalandırılması gerekir. İş ortamındaki havalandırmanın en çok ihtiyaç duyulduğu alanlardan biri de hava kompresörleridir.

Kompresörün uzun ömürlü olmasının en önemli koşulu iyi bir havalandırma filtresine sahip olmasıdır. Bunlara entegre edilen hava filtresi sayesinde kompresörler her türlü kir, yağ, toz gibi istenmeyen maddelerden izole edilmiş olur. Sadece bu değil, hava filtreleme sistemi aynı zamanda kompresörden çıkan sesi de izole edebilmektedir. Kompresörünüzle entegre bir fabrika ürünü almadıysanız ona eşdeğer bir hava filtresi ile de birleştirebilirsiniz.

hava filtreleri

Ayrıca hava filtreleri zamanla kirlenir. Bu nedenle kirlenmenin arttığı dönemde hava filtresini bakımdan geçirmek gerekir. Hava filtresinde ise kaliteli ürün seçimi çok önemlidir. Böylece daha verimli, uzun ömürlü ve az bakım gerektiren ürüne sahip olursunuz. Bu açıdan sizlere beğendiğim bir site olan cpkompresor.com ürünlerini önermek isterim. Bu firmanın uzun ömürlü ve kaliteli ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !